Η Ξάνθη σόκαρε τον Παναθηναϊκό στο 93′ υποχρεώνοντάς τον σε μια ακόμη ήττα στο πρωτάθλημα (1-0)

Έγκλημα και τιμωρία για τον Παναθηναϊκό, που δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα απέναντι στην Ξάνθη, με αποτέλεσμα μάλιστα να ηττηθεί με 1-0 στη Ριζούπολη από το τέρμα του Φοσέρ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

Οι «πράσινοι» σκόραραν με τον Ζαχίντ στο 29’, σε μια φάση που εξετάστηκε μέσω VAR και το γκολ του κακώς δεν μέτρησε για οφσάιντ του Κολοβού, για να δουν τελικά τους Ακρίτες να φεύγουν αήττητοι απέναντι τους για πέμπτο σερί ματς, χάρη στην λανθασμένη χρήση της τεχνολογίας!

Έτσι, ο μεν Παναθηναϊκός έμεινε χωρίς νίκη όντας γηπεδούχος φέτος και παράλληλα προβλημάτισε με την φτωχή συγκομιδή του, την ίδια ώρα που ο αντίπαλός του όχι μόνο παρέμεινε αήττητος, αλλά με πέντε νίκες σε έξι ματς, σκαρφάλωσε έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας…

Παναθηναϊκός (4-4-1-1): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Μπουζούκης (81’ Καμπετσής), Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηθεοδωρίδης (51’ Περέα), Ζαχίντ, Κολοβός (46’ Μακέντα).

Ξάνθη (4-1-4-1): Αμπάντ, Ντίρεσταμ, Μαλεζάς, Καρασαλίδης, Σόσα (78’ Φασίδης), Μουλέν (46’ Μασάδο), Κοβάσεβιτς, Ντε Αμορίμ, Στάρτζεον, Τερκι, Ρενέλα (59’ Φοσέρ).