Πάρτι του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ – ”Φιλοδώρησε”τoω ΠΑΟ με 3 γκολ (1-3)

Σε… παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΟΦΗ το σημερινό ματς με τον Παναθηναϊκό στο Ολυμπιακό στάδιο, όπως μαρτυράει και το υπέρ του 3-1, για τη δεύτερη αγωνιστικής της Super League 1.

Ο Μάνος σκόραρε στο 33’ και στο 49’, ενώ σέρβιρε ,κι ένα ακόμα γκολ, στον Τσιλιανίδη στο 58ο λεπτό κι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, που περιλάμβανε αρκετή χρήση του VAR από τον διαιτητή Τζήλο, σε όλες τις περιπτώσεις με ορθά αποτελέσματα! Οι «πράσινοι» ήταν, από την αρχή ως το τέλος του αγώνα, «σκιά» του εαυτού τους κι έφτασαν να αποδοκιμαστούν από τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο, όχι μόνο όταν το σκορ… ξέφυγε.

Με τον Μακέντα να πετυχαίνει ξανά με πέναλτι το γκολ του Παναθηναϊκού, όπως και στη Λαμία, στο 85ο λεπτό αλλά να είναι… αργά. Ενώ, μέσα σε όλα, στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κουρμπέλης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και θα λείψει από το εκτός έδρας ματς με τον Άρη… Αντιθέτως, οι Κρητικοί διέγνωσαν τα αδύναμα σημεία του αντιπάλου τους, ήταν… φαρμάκι στις αντεπιθέσεις τους, χωρίς παράλληλα να κινδυνεύσουν στην άμυνα και έφυγαν από την Αθήνα δίκαια αλλά και… εύκολα με το «τρίποντο», επαναλαμβάνοντας την περυσινή τους επιτυχία με το ίδιο μάλιστα σκορ!

Παναθηναϊκός (4-3-3): Διούδης, Γιόχανσον, Πούγγουρας, Νούνες (60’ Μολό), Ινσούα, Κουρμπέλης, Ζαχίντ, Δώνης, Κολοβός (70’ Περέα), Μακέντα, Χατζηγιοβάνης (46’ Μπουζούκης).

ΟΦΗ (4-2-3-1): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης (78’ Μπράουν), Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Ναμπί (86’ Σακόρ), Σεμέδο, Μάνος (90’ Φιγκερέιδο).