O Aτρόμητος τα δοκάρια ο ΠΑΟ το τρίποντο!

Η πολύ ωραία εκτέλεση του Μακέντα, που σκόραρε για πέμπτη φορά στο πρωτάθλημα, αλλά και οι καίριες επεμβάσεις του Διούδη, τόσο στη φάση του πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής Σιδηρόπουλος με… ευκολία, όσο και σε εξ επαφής προσπάθεια του Κουλούρη, χάρισαν τη νίκη στον Παναθηναϊκό επί του Ατρόμητου, με 1-0 στο ΟΑΚΑ.

Το γκολ του Ιταλού στράικερ στο 24’ έβαλε μπροστά το «τριφύλλι» και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Έλληνας πορτιέρε. Αποσοβώντας το 1-1 τόσο στο 63’ όσο και στο 76’, ενώ οι Περιστεριώτες στάθηκαν άτυχοι δύο φορές. Μία στο 20ο λεπτό, με το φάουλ του Γιαννούλη κι άλλη μια στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, με το Μπουσούλατζιτς, καθώς σε αμφότερες τις φάσεις είδαν τα δοκάρια να τους σταματούν!

Πλέον, με αυτή του τη νίκη, ο Παναθηναϊκός ανέβηκε στην πέμπτη του βαθμολογικού πίνακα της Σούπερ Λίγκας, την ώρα που ο Ατρόμητος περιμένει το αποτέλεσμα του Ολυμπιακός-Λεβαδειακός, για να δει αν θα είναι δεύτερος ή τρίτος.

Παναθηναϊκός (4-2-3-1): Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ινσούα, Κάτσε, Δώνης, Χατζηγιοβάννης (83΄ Τζανδάρης), Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης (67’ Πούγγουρας), Μακέντα (46’ Καμπετσής).

Ατρόμητος (4-3-1-2): Μέγερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Νάτσος (66’ Ούμπιδες), Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης (46’ Ενσικουλού), Μπρούνο (78’ Κωτσόπουλος), Κουλούρης.