Ανατροπή τίτλου στο Περιστέρι για τον Ολυμπιακό!

Ο Ολυμπιακός αν και έμεινε πίσω στο σκορ, από τέρμα του… συνήθη υπόπτου Κουλούρη στο 43ο λεπτό, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα απέναντι στον Ατρόμητο -που αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 57’- και με τα γκολ των Καμαρά στο 49’ και Βούκοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη νίκη με 2-1!

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν συνολικά ανώτεροι και είχαν τις ευκαιρίες να «καθαρίσουν» το ματς που έγινε στο Περιστέρι στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής ακόμα και από το πρώτο ημίωρο, χωρίς να χρειαστεί να… καρδιοχτυπήσουν. Σε κάθε περίπτωση το εν λόγω «τρίποντο» τους κρατάει… ζωντανούς στην διεκδίκηση του τίτλου στην Σούπερ Λίγκα…

Αντιθέτως, η ομάδα των δυτικών προαστίων γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί πως αμφότερες οι ομάδες -και ειδικά στον Ολυμπιακό- διαμαρτύρονται έντονα για την διαιτησία του Ευαγγέλου.

Ζητώντας οι μεν γηπεδούχοι πέναλτι σε ανατροπή του Ενσικουλού από τον Γκιγέρμε στο 12’, οι δε φιλοξενούμενοι το ίδιο σε χτύπημα εκτός φάσης του Γιαννούλη στον Ποντένσε στο 35ο λεπτό, όπως και ότι υπάρχει έμμεσο σε γύρισμα του Σάκιτς στον Μέγερι, πριν τη φάση του 1-0.

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (3-4-3): Μέγερι, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαϊας, Σάκιτς, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Γιαννούλης (80’ Νάτσος), Μπρούνο (71’ Μανούσος), Κουλούρης, Ενσικουλού (61’ Ούμπιδες).

Ολυμπιακός (4-2-3-1): Σα, Τοροσίδης, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Καμαρά, Γκιγέρμε, Ναουέλ (73’ Φετφατζίδης), Νάτχο (46’ Φορτούνης), Ποντένσε (76’ Γκερέρο), Μάνος.